Психологиня Сабліна Н. розповідає про наші емоції. У суспільстві прийнято ділити емоції на добрі та погані. Хороші — це ті, які приймаються суспільством загалом, а також схвалюються сім’єю, в якій виросла людина. А погані, відповідно, ті, які суспільством та сім’єю засуджуються. При такому розподілі на добрі та погані, якісь емоції відчувати соромно і вони пригнічуються.
Ресурсність: чи вмієте ви відпочивати?
Перш ніж розбиратися з тим, як правильно відпочивати, давайте почнемо з такого питання: чи розумієте ви насправді, що таке відпочинок? А що таке ресурсність? Чи розумієте ви, чого саме ви чекаєте від відпочинку?
7 порад для покращення психічного і фізичного здоров’я
Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.
Як навчитися просити про допомогу?
У світі довкола нас багато інших людей, ми постійно взаємодіємо з ними. Прохання про допомогу — природна і проста дія, адже ми істоти соціальні — та й разом можливо куди більше, ніж самотужки.
Незважаючи на це, для величезної кількості людей це стає неймовірно складним, часом не можливою дією.
Невизначеність: як допомогти собі її проживати
Поради від психологині Наталії Сабліної
Ми зараз живемо у формулі: невизначеність, помножена на відсутність глобальної безпеки. Це, мабуть, найскладніший досвід. Ось що допомагає його проживати.
Зі мною все ОК? Які думки, емоції і стани не повинні лякати під час війни.
Що нормально відчувати під час війни? Окрім втоми, тривожності, стресу? Це ще й провали в пам’яті, безсоння або, навпаки, сонливість, відсутність апетиту або постійний голод. Психологи, які надають українцям екстрену допомогу в Telegram-каналі «Матеріали для дієвої психологічної підтримки», зібрали всі стани, які люди можуть переживати зараз. Якщо знайдете свої симптоми — не лякайтеся, а дайте психіці час на перезавантаження.
6 порад, що додадуть вам натхнення та сил
Кожен з нас хоча б раз в житті почувався загнаним в глухий кут. Сьогодні ми поділимося з вами списком рекомендацій, які допоможуть вам зробити життя приємнішим.
Як допомогти собі справитися з досвідом набутим під час війни?
Війна змінила і буде змінювати наше життя. Українці та українки щоденно отримують новий досвід і здебільшого він пекучий.
Як допомогти собі справитися з цим досвідом набутим під час війни? Ділимося порадами психотерапевтки, співзасновниці платформи Хаб стійкості Анастасія Ніжнік (Anastasiia Nizhnik).
Інтенсивні та болючі. Що робити, коли наводнюють емоції
Кожна емоція сигналізує про щось важливе
Катастрофа в країні, насиченість страшними подіями, стрімкі зміни у житті, що спричинені війною, не можуть не відгукуватись в нашому серці, у наших емоціях. Емоції стали наводнювати — інтенсивні, глибокі, часом болючі. Як з ними бути?
Апатія, депресія: що це таке та як відновитися?
Гострий стрес високого рівня втомлює сам по собі. Втома приводить до вигорання, апатії та депресії. Ввечері провалюєтесь в сон, зранку прокидаєтесь вже втомленими.
#Дбаємо про здоров’я
З 14 березня у навчальному закладі працює кризовий центр психологічної допомоги ДНЗ «ХВПКУ»
ГОЛОВНЕ — НЕ ВТРАЧАТИ НАДІЮ: ЯК ПЕРЕЖИТИ ПЕРІОД НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Чимало українців зараз перебувають у стані невизначеності. Ніхто з нас не знає, чого очікувати далі і як розгортатимуться події. Однак головне — це не втрачати надію.
Психологи з Телеграм-каналу Психологічна підтримка розповідають, що робити в період невизначеності та як із нею впоратися. Читай та запам’ятовуй.
Як віднайти мотивацію в умовах війни
Оксфордський професор Кріс Сіврайт у своєму курсі з психології ділиться простою технікою, як віднайти мотивацію.
«МИ СПРАВИМОСЬ» Розмова з психологом про реакцію на війну та її наслідки
Психологиня М. Франко розповіла про те, що боятись і впадати у заціпеніння під час війни — це нормально, що сенс можна знайти всюди — лише варто знати, як шукати, і про те, що українці впораються та стануть ще кращими.
Як упоратися з тривогою? Як заснути? інструкція при тривозі Рекомендації від психологині Наталії Сабліної.
Подолання тривоги це дуже індивідуальний процес, тобто комусь може допомогти щось одне, а іншим щось інше. Але все одно є загальні техніки, які є дуже дієвими у боротьбі з тривогою.
Як не збожеволіти від інформаційного шуму?
Що відбувається з психікою при такому великому інформаційному навантаженні, як зараз?
Як зібратися з думками та повернутися до продуктивного процесу навчання
Психотерапевтка Наталія Портницька розповіла, як зібратись та налаштуватись на навчання і працю в умовах війни:
ВПРАВИ, РЕКОМЕНДОВАНІ ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ НАДЛИШКІВ АДРЕНАЛІНУ З ОРГАНІЗМУ ТА ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОЇ НАПРУГИ ПРИ СТРЕСОВИХ СТАНАХ
«Задування свічки» Уявіть собі, що ви тримаєте в руках свічку, яка горить. Наберіть повітря у легені. З натиском та раптово подмухайте на свічку, намагаючись уявно загасити її. Виконайте вправу декілька разів.
Як допомогти собі та близьким у період війни
Як допомогти собі та близьким впоратися з переживаннями, спричиненими війною.
Техніка заспокоєння думок «Ментальний колаж» від Тетяни Забзалюк—Брус психолог, гіпнотерапевт, Президент Міжнародної Асоціації «Гільдія Інтегративноі Психології»
У тривожні часи спокій та врівноваженість стають справжнім дефіцитом.
Заспокоїтись — треба, але бурхливий потік думок створюють неспокій, позбавляють сну, відіймають залишки сил.
Саме тому популярними є практики зупинки думок, медитації, рекомендації відволіктись у справах, спорті і т.д.