Підлітки є особливо вразливими зараз, адже вони вже достатньо дорослі, аби розуміти все, що відбувається, та ще зовсім не мають досвіду, аби впоратися зі своїми емоціями та почуттями.
Якщо ваша дитина каже, що вона в порядку, це не завжди так. Важливо вчасно розпізнати ознаки стресу у своєї дитини, аби відреагувати на них, підтримати дитину та забезпечити її психологічний комфорт.
Кризовий центр психологічної допомоги
Шановні учні, батьки, у нашому навчальному закладі створений і починає свою роботу кризовий центр психологічної допомоги.
Графік роботи центру понеділок — п’ятниця з 8.30 до 17.00.
Подбай про себе, щоб подбати про свою дитину
У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину.
Знову період дистанційного навчання і дітям важлива підтримка батьків!
1. Потурбуйтеся, щоб у дитини було своє місце для онлайн-занять та виконання дом.завдань.
2. Допоможіть дитині скласти власний режим дня, врахувавши перерви для їжі, пиття, відпочинку та вчасного сну.
Чому важливо підтримувати емоційний контакт із дітьми
Відома у Канаді ерготерапевтиня Вікторія Прудей (Victoria Prooday )у своїй статті про виховання дітей закликає батьків, що піклуються про майбутнє своїх дітей, почути іі рекомендації: «Навіть якщо ви не згідні з моєю точкою зору, будь ласка, дотримуйтесь рекомендацій в кінці цієї статті. Після того, як ви побачите позитивні зміни в житті вашої дитини, ви зрозумієте, чому я говорю те, що говорю!».
Правила протистояння кібербулінгу для батьків
1. Звертайте увагу на тривожні ознаки, які можуть вказувати на можливість віктимізації вашої дитини внаслідок кібербулінгу:
- дитина виглядає засмученою після он-лайн режиму,
- перегляду повідомлень,
- віддаляється від спілкування з одно¬літками
Поради для батьків як допомогтидитині, якщо вона стала жертвою булінгу
1. Перш за все необхідно вдома ліквідувати атмосферу, що сприяє перетворенню дитини на «жертву». Ніякої надмірної опіки чи, навпаки деспотизму, покарань та побиття за провину.
Як запобігти підлітковому суїциду
10 вересня є всесвітнім днем запобігання самогубствам. Для молоді від 15 до 30 років це друга найбільш поширена причина смерті після дорожніх аварій.
ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС АДАПТАЦІЇ ДО УМОВ НАВЧАННЯ В УЧИЛИЩІ
Виховання дитини починається від її народження. Якою вона виросте значною мірою залежить від батьків. Батьки в родині мають виконувати функції педагога.
ЯК ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ, КОЛИ БАТЬКИ ХВОРІЮТЬ?
Поради батькам від психологині С.Ройз
- Будьтев контакті та пояснюйте, що відбувається
Поясніть дитині, що відбувається. Що ви — одужуєте.
Покажіть, що ви робите, щоб стало краще: п’єте ліки та чай, багато спите.
Відповідайте на запитання максимально спокійно і коротко.
Підтримуйте режим дня та сімейні ритуали.
Як захистити дитину від інтернет-загроз?
Добірка корисностей від поліції та психологів
Це — посилання, що допоможуть батькам та викладачам захистити дітей від інтернет-загроз. Ці корисні ресурси порадили експерти — кіберполіцейський, ювенальний та шкільний поліцейські, психолог та експертка з цифрової безпеки під час розмови, яку провела громадська організація DreamKyiv (cutt.ly/fv19Gd0):
16 квітня — день обізнаності про стрес
Батьки, допоможіть підліткам впоратись із стресом під час пандемії.
16 квітня — день обізнаності про стрес.
Пандемія COVID-19 та примусова соціальна дистанція змінили спосіб життя сімей. По всьому світу повсякденне життя було поставлено на паузу, в той час, як сім’ї продовжують залишатися вдома, щоб зупинити розповсюдження коронавірусу.
Як вберегти підлітка від самоушкоджень
Підлітковий вік характеризується сильними переживаннями та підвищеним ризиком суїцидальності. Це пов’язано з нестабільністю самооцінки, невмінням долати життєві труднощі, витримувати стрес і напругу, високою навіюваністю тощо. Більш того, останнім часом ще одним фактором ризику стало розповсюдження Інтернету та поширення онлайн-взаємодії.
Обов`язки батьків
Безпечне цифрове середовище
Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять все більше часу в Інтернеті.
Поради батькам щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі
Інтернет є впливовим чинником соціалізації сучасної дитини, взаємодія з яким неоднозначно впливає на її здоров’я та соціальне становлення. З одного боку, Інтернет дає дитині величезні можливості для спілкування, читання книг, онлайнового відвідування музеїв та перегляду кіно, але, разом з тим, містить загрози, які можуть мати негативні наслідки для благополуччя дитини та її близьких.
Убезпечити дитину від можливих трагічних наслідків перебування в інтернеті допоможе функція «батьківський контроль» на гаджетах
Шановні батьки! Мабуть, ви чули повідомлення про те, що на Київщині дві учениці сьомого класу випили по 40 таблеток дротаверину. Одна з дівчат померла, а інша перебуває в лікарні. У пресслужбі поліції розповіли, що учениці надивилися відео в TikTok на кшталт: «Випий 40 таблеток і подивись, що буде».
Чому підлітки чинять необдумано й що з цим можна зробити батькам
Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.
Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків.
«Як зберегти внутрішній спокій в родині»
Метою будь-якої сім’ї є прагнення до сімейної гармонії. Вона повинна бути збудована на ґрунті взаємної любові та поваги поміж членами родини. При цьому треба враховувати, що всі члени сім’ї різні.
Маркери домашнього насилля
З метою привернення уваги до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета акції — привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшити розуміння та обізнаність про проблему насильства та шляхи її вирішення, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.