11 квітня за ініціативою ООН у світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
Володарям рими присвячується!
21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Свято відзначається щорічно з 1999 року, воно покликане об’єднати всіх людей мистецтва, які хочуть нагадати, що вірші — це живопис, який можна почути.
Символ, пророк чи людина серед нас?
9 березня 2021 року відзначається 207-а річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Його талант — безмежний і багатогранний, а шлях у безсмертя — це шлях успіху. Хто він насправді — символ, пророк, геній чи людина серед нас і чим цікавий Шевченко для наших сучасників, особливо підростаючого покоління? Під таким гаслом в бібліотеці пройшла літературна година «Чи знаєте ви Шевченка?»
Кулінарні вподобання Лесі Українки
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатної української літераторки Лесі Українки. Ми знаємо її як геніальну поетесу, творчу людину, чудову жінку, але, окрім всього перерахованого, вона була прекрасною господинею і чудово вміла куховарити. Бібліотека училища пропонує здобувачам освіти цікаві факти кулінарних уподобань Лесі Українки.
Дата з гірким присмаком
Україна вшановує пам’ять героїв Небесної Сотні. Сім років тому на Майдані зібралися перші мітингувальники, обурені відмовою влади від європейського курсу. Протести тривали кілька місяців і завершилися кривавими подіями у лютому 2014-го.
Улюблена всіма — особлива для кожного
Книги — це їжа для душі. Читаючи книги людина збагачує свій внутрішній світ та всебічно розвивається. Але наш організм також потребує їжі не тільки для душі, а саме сьогодні є привід зайвий раз посмакувати, улюблену всіма і особливу для кожного, піцу. Адже 9 лютого поціновувачі піци на всіх континентах святкують «день народження» цього гастрономічного продукту. Піца — така дивовижна страва, що дбайливо приготована власноруч смакуватиме не менше, аніж у піцерії. Тож нумо відзначати таке смачне свято, готуючи найсмачнішу піцу вдома, а ми вам у цьому допоможемо! Бібліотекарі училища підібрали для вас незвичні рецепти цієї улюбленої багатьма страви. Спробуйте — не пожалкуєте!
#International tea day#
15 грудня відзначають Міжнародний день чаю. Смак чаю — теплий, тонізуючий, терпкий, цілющій — породжує багато приємних асоціацій: гармонію, спокій, затишок, життєву силу, здоров’я, довголіття, щиру розмову…
Злочин, про який слід пам’ятати завжди
Щороку в Україні вшановують пам’ять мільйонів невинно загиблих українських громадян, які були виморені штучно організованим голодом. Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам’ять та ятрять душу кожного свідомого громадянина.
Читати модно: як заохотити здобувачів освіти до читання
19 листопада об 10.00 годині працівники бібліотеки ДНЗ ХВПКУ прийняли участь у обласному вебінарі «Читати модно: як заохотити здобувачів освіти до читання». Мета професійного вебінару налагодження системної діяльності бібліотек, спрямованої на залучення молоді до читання.
Великі кухарі, що увійшли в історію
До Міжнародного Дня кухаря бібліотека училища презентує відео калейдоскоп «Великі кухарі, що увійшли в історію». Професія кухар розвивалася разом з цивілізацією і у різні часи були свої зірки кулінарної майстерності. Хто ці чарівники кулінарії, імена яких назавжди увійшли в історію?
Аудіо — бібліотека
Якщо у вас від довгого читання болять очі — дайте їм відпочити. У вас ще є вуха. До вашої уваги український сайт «Слухай».
«7 нових книг молодих українських авторів»
Часто ми обираємо книгу, орієнтуючись на гучне ім’я автора. Але нові або відносно нові імена теж можуть приємно здивувати. Бібліотека училища зібрала книги, які вийшли недавно з-під пера авторів-початківців. Це дуже цікаве чтиво навіть для досвідчених книголюбів.
Письменники, які відкривають світу українську літературу
Україна має багату культуру та талановитих митців, визнаних за кордоном. Твори цих письменників захоплюють читачів по всьому світу своєю психологічністю, глибиною, критичністю, а деякі — епатажністю. Бібліотека училища пропонує ознайомитися з відомими сучасними письменниками, твори яких перекладаються та видаються за кордоном.
Миттєвості війни у художній літературі
Рекомендаційний список літератури від бібліотекарів ДНЗ «ХВПКУ»
Друга світова війна, забравши мільйони життів, була найжорстокішою і найстрашнішою в історії людства. У пам’яті тих, кому судилося через неї пройти, назавжди залишився той важкий час.
Отож, перегорнімо сторінки книг — про подвиги, про смерть, любов і надію, про горе і радість, про бажання жити і самопожертву заради інших — словом, про те, якою була ця війна і чим довелося за неї заплатити.
Диванне читання
Як не піддатися паниці карантину і мислити винятково позитивно! Як провести вільний час з користю? Якщо на вашій книжковій полиці ще залишилися нечитані книжки «на пізніше», то це «пізніше» якраз настало! А якщо ви вже перечитали все-все у своїй домівці, тоді мерщій зазирайте у кілька цікавих онлайн сервісів для читання на дивані, які пропонує бібліотека училища.
Терновий вінець Чорнобиля
26 квітня 1986 року почався відлік біди Чорнобильської катастрофи. Ця жахлива трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства, як найбільша техногенна катастрофа, як невигойна рана на тілі України. Минуть роки й десятиліття, а трагічний день Чорнобильської катастрофи все одно хвилюватиме людей: і тих, кого він зачепив своїм крилом і тих, хто народився далеко скривдженої землі.
Що подивитись під час карантину: найкращі фільми про кулінарію
Представляємо вашій увазі захопливу підбірку з фільмів про кулінарію. «Смак життя», «Шеф Адам Джонс» та «Кухар на колесах» — неймовірні та мотиваційні фільми, які несуть у собі глибокий сенс та викличуть у вас щиру посмішку.
Не виходячи з дому: музеї світу, які можна побачити онлайн
Давно мріяли побувати в закордонному музеї? Ви можете зробити це, не виходячи з дому. Мобільний додаток Google Arts & Culture надає можливість проводити віртуальні тури 500 музеями і галереями світу.
Культурний карантин: що читати вдома
Бібліотека пропонує в умовах карантину скористатися доступом до онлайн-бібліотеки української та світової классики — «Відкрита книга». Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури. Окремою рубрикою виділені твори зі шкільної програми зарубіжної та української літератури — тож знадобиться не лише аби самому пригадати класику, а й щоб підготуватися до ЗНО.
Смачного читання: книги про їжу та кухарів
Їжа — один із невід`ємних елементів людського життя. Вона дає нам сили та енергію, покращує настрій, а інколи навіть надихає на створення шедеврів, як-от творів літератури. Пропонуємо добірку книг, наповнених ароматами їжі та присвячені історіям кулінарів.