Відома у Канаді ерготерапевтиня Вікторія Прудей (Victoria Prooday )у своїй статті про виховання дітей закликає батьків, що піклуються про майбутнє своїх дітей, почути іі рекомендації: «Навіть якщо ви не згідні з моєю точкою зору, будь ласка, дотримуйтесь рекомендацій в кінці цієї статті. Після того, як ви побачите позитивні зміни в житті вашої дитини, ви зрозумієте, чому я говорю те, що говорю!».
Ще у травні 2016 року Вікторія Прудей опублікувала свою статтю про страшну тенденцію у дітей до зниження соціальної, емоційної та академічної активності і про різке збільшення кількості ненавченості, гіперактивності та інших психологічних порушень. Вікторія Прудей є канадським ерготерапевтом. Ерготерапевтиня стверджує, що сучасні діти приходять у навчальний заклад, будучи емоційно недоступними для навчання, і в нашому сучасному способі життя є багато факторів, які сприяють цьому. Розглянемо, про що ж саме говориться у її статті.
Сучасні діти позбавлені основ здорового дитинства, таких як:
1) Емоційно доступні батьки;
2) Чітко окреслені межі й настанови;
3) Обов’язки;
4) Збалансоване харчування та достатній сон;
5) Рух і свіже повітря;
6) Творчі ігри, спілкування, вільне проведення часу.
Замість цього діти мають абстрактних батьків, батьків, які дозволяють дітям усе, відчуття, що їм всі винні, незбалансоване харчування і недостатній сон, сидячий домашній спосіб життя, нескінченну стимуляцію, технічні забави та миттєве задоволення. Але тренуючи мозок дитини, ви можете зробити її успішною на соціальному емоційному і академічному рівнях.
Дотримуйтесь, будь ласка, таких порад:
1. Обмежте доступ до технологій та відновіть емоційний зв’язок з вашими дітьми.
Здивуйте дитину квітами, усміхніться, полоскчіть, підкиньте милу записку в наплічник або під подушку, танцюйте разом, влаштуйте бої подушками.
Робіть родинні обіди, вечори настільних ігор, ходіть на прогулянки, катайтеся на велосипеді, гуляйте на свіжому повітрі з ліхтариком ввечері.
Згадайте, чого вам найбільше хотілося у дитинстві та втільте свої мрії у життя разом зі своїми дітьми!
2. Тренуйте здатність відкладати задоволення.
— Дайте їм можливість почекати. Це нормально мати періоди часу, коли «мені нудно» — це перший крок до креативу.
— Не підсовуйте техніку як ліки проти нудьги.
— Поступово підвищуйте час очікування між «я хочу» і «я отримую».
— Не оточуйте дитину постійними розвагами.
— Уникайте використання гаджетів у машинах і під час їжі. Нехай мозок дитини вчиться самостійно розганяти нудьгу. Замість цього навчіть чекати.
— Обмежте кількість постійних перекусів.
3. Не бійтеся встановлювати обмеження:
1) зробіть розклад харчування, сну та часу на використання гаджетів.
2) думайте, що для них добре, а не що вони хочуть чи не хочуть. Вони подякують за це пізніше. Батьківство — складна справа. Ви маєте бути креативними, щоб заохотити дітей робити те, що для них корисно, бо здебільшого це протилежне до того, що вони хочуть робити.
3) дітям потрібні сніданки і корисна їжа. Їм потрібно проводити час на свіжому повітрі і лягати спати в один час, щоб приходити до навчального закладу здатними до навчання. Не дозволяйте брати у ліжко гаджети.
4. Привчайте свою дитину виконувати монотонну роботу.
Це основа її майбутньої працездатності: привчайте складати білизну, прибирати свої речі, застеляти ліжко, розпаковувати продукти, накривати на стіл, вішати одяг, готувати обід, мити посуд та ін.
Будьте креативними, додайте елементи гри, щоб викликати асоціації з чимось позитивним.
5. Прививайте соціальні навички.
1) Навчайте їх робити щось по черзі;
2) Ділитися, втрачати, вміти програвати/вигравати;
3) Йти на компроміси;
4) Хвалити інших, співчувати;
5) Використовувати «будь ласка» і «дякую»;
6) Не відволікайтеся на телефон, спілкуючись з дитиною;
7) Навчіть дитину справлятися зі злістю і роздратуванням;
8) Навчіть дитину поводити себе за столом та в розмові.
6. Навчайте дітей відповідальності та незалежності.
Не захищайте їх від дрібних невдач. Це вчить їх долати життєві перешкоди.
Підтримуйте емоційний зв’язок: посміхайтеся, цілуйте, лоскочіть дитину, танцюйте, стрибайте з нею разом!
Ми повинні змінити своїх дітей, інакше отримаємо ціле покоління на пігулках! Ще не пізно, але часу залишається все менше…
Використане джерело: https://irbis-comics.com.ua/articles/jak_batky_rujnujut_majbutne_vlasnyh_ditej_ch_2?fbclid=IwAR2i2fl74JBa2bUM4MONxTBjHBt9EMzPn7auuuiYGhVW-MPVjGLrhI9Yock