4 травня у світі відзначали Міжнародний день протидії булінгу.
Булінг (цькування) — тривожна тенденція, особливо для сучасного підліткового середовища.Молодій людині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка дорослих дуже важлива. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою.
Зазвичай об’єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність. Найпоширенішими формами булінґу є : фізичне насилля, вимагання грошей, залякування, словесні образи, глузування. Як що ви потерпаєте від образ у просторі інтернету то це явище називається кібербулінг.
Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте підтримки і поради з питань протидії булінгу, ви можете звернутися зі своєю проблемою до:
- класного керівника;
- майстра в/н.
- соціального педагога (єл. адреса sozpedhvpku@ukr.net)
- психолога (ел.адреса psyhvpku@ukr.net)
Або на Національну дитячу «гарячу» лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів ) або 1116 111 (з мобільних). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.