Психологиня Сабліна Н. розповідає про наші емоції. У суспільстві прийнято ділити емоції на добрі та погані. Хороші — це ті, які приймаються суспільством загалом, а також схвалюються сім’єю, в якій виросла людина. А погані, відповідно, ті, які суспільством та сім’єю засуджуються. При такому розподілі на добрі та погані, якісь емоції відчувати соромно і вони пригнічуються.
Безпека в Інтернеті: що потрібно знати.
«Йдучи у світ віртуальний не забувайте залишати відкритими
двері у світ реальний.»
Венедикт Немов.
Сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все — мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.
Ресурсність: чи вмієте ви відпочивати?
Перш ніж розбиратися з тим, як правильно відпочивати, давайте почнемо з такого питання: чи розумієте ви насправді, що таке відпочинок? А що таке ресурсність? Чи розумієте ви, чого саме ви чекаєте від відпочинку?
7 порад для покращення психічного і фізичного здоров’я
Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.
Лихослів’я. Як боротися?
Лихослів’я, хамство, завжди вважалося рисою нижчих шарів суспільства. Це було те, на що страждали лакеї, слуги та холопи.
Лихослівлять від безсилля, почуття особистої несамореалізованості, ущербності і ненависті, що роз’їдає душу.
Як навчитися просити про допомогу?
У світі довкола нас багато інших людей, ми постійно взаємодіємо з ними. Прохання про допомогу — природна і проста дія, адже ми істоти соціальні — та й разом можливо куди більше, ніж самотужки.
Незважаючи на це, для величезної кількості людей це стає неймовірно складним, часом не можливою дією.
Невизначеність: як допомогти собі її проживати
Поради від психологині Наталії Сабліної
Ми зараз живемо у формулі: невизначеність, помножена на відсутність глобальної безпеки. Це, мабуть, найскладніший досвід. Ось що допомагає його проживати.
Весно, «…прийди, огорни мене благодаттю надії …»
Яскраво світить сонце і розфарбовує навколишній світ в різноманітні кольори. Ніжним цвітом розквітають дерева, буяють тюльпани та нарциси. Весна вступила у свої права і почала господарювати над землею. І попри всі біди та лихо, весна — найбільш обнадійлива пора року.
ХІМІЯ МОЗКУ: ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВАШ НАСТРІЙ
Емоції з’явились в ході еволюції не для того, щоб ви весь час були щасливі, а щоб мотивувати вас на дії, які спрямовані на виживання.
Позитивні емоції мотивують вас обирати кроки для задоволення ваших потреб.
Міжнародний день сім’ї
Сім’я для багатьох це притулок і гавань у важкі часи, і саме з рідними людьми завжди хочеться розділити свою радість і позитивні почуття. Близькі люди з самого раннього віку — наша підтримка і опора. День сім’ї 15 травня покликаний нагадати про сімейні цінності.
Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни: поради.
Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України: наша країна перебувала на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства, лише за три роки майже 50 …
До уваги старшокласників міста: План проведення профорієнтаційних заходів на 12 травня
Який шлях може обрати херсонський учень після закінчення школи? Заклади вищої освіти (в Україні або за кордоном), заклади професійної освіти (найзатребуваніші професії на ринку праці), відкладений вступ, стажування, відмова від вступу і пошук роботи.
Зі мною все ОК? Які думки, емоції і стани не повинні лякати під час війни.
Що нормально відчувати під час війни? Окрім втоми, тривожності, стресу? Це ще й провали в пам’яті, безсоння або, навпаки, сонливість, відсутність апетиту або постійний голод. Психологи, які надають українцям екстрену допомогу в Telegram-каналі «Матеріали для дієвої психологічної підтримки», зібрали всі стани, які люди можуть переживати зараз. Якщо знайдете свої симптоми — не лякайтеся, а дайте психіці час на перезавантаження.
Уряд посилив захист дітей, які залишились без батьківського піклування, і перебувають на окупованій території, території активних бойових дій або переміщені за кордон
Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке забезпечує можливість встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування дітям, які під час воєнного стану проживали або перебувають на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться або велись активні бойові дії, або перебувають за межами України, і батьки яких не виконують свої обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати.
6 порад, що додадуть вам натхнення та сил
Кожен з нас хоча б раз в житті почувався загнаним в глухий кут. Сьогодні ми поділимося з вами списком рекомендацій, які допоможуть вам зробити життя приємнішим.
Турбота про себе. Для чого потрібно жити в гармонії з собою?
Людині важко бути щасливою, якщо вона бачить лише свої недоліки.
Бути в гармонії з собою, або бути добрим до себе — це найкраще, що ви можете для себе зробити. Так життя буде здаватися вам яскравішим, а стосунки, найімовірніше, налагодяться.
Як допомогти собі справитися з досвідом набутим під час війни?
Війна змінила і буде змінювати наше життя. Українці та українки щоденно отримують новий досвід і здебільшого він пекучий.
Як допомогти собі справитися з цим досвідом набутим під час війни? Ділимося порадами психотерапевтки, співзасновниці платформи Хаб стійкості Анастасія Ніжнік (Anastasiia Nizhnik).
Міжнародний день протидії булінгу
День протидії булінгу присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків.
Контакти, які можуть стати у нагоді.
В цей складний для нашої країни час кожен з нас може опинитися у кризових обставинах. Ми будемо раді як що ця інформація допоможе вам упоратися із ситуацією в якій ви опинились.
Інтенсивні та болючі. Що робити, коли наводнюють емоції
Кожна емоція сигналізує про щось важливе
Катастрофа в країні, насиченість страшними подіями, стрімкі зміни у житті, що спричинені війною, не можуть не відгукуватись в нашому серці, у наших емоціях. Емоції стали наводнювати — інтенсивні, глибокі, часом болючі. Як з ними бути?